Фруктал Сок мултивитамин 200мл

24,00 ден

Мешавина од 12 различни овошја кои ќе ги задоволат сите ваши сетила додека го пиете овој мултивитамински нектар. Домашно, тропско и егзотично овошје со извонредна мешавина на 9 витамини и провитамини за здрав и освежителен пијалак погоден за сите возрасти а посебно за лица со динамичен животен стил.

Има на залиха

Категорија:
Шифра: ZMA13449

Опис

Делумно произведен од концентрати. Содржина на овошје: минимум 50%. Состојки: во променливи удели овошни сокови од концентрати и каши: портокалов и јаболков сок, каша од банани, ананасов, лимунов и гроздов сок, каша од праски, кајсија и манго, сок од маракуја, каша од гаува и папаја; вода, шеќер, витамини: Ц, нијацин, Е, пантотенска киселина, Б6, тиамин, фолна киселина, биотин, Б12 и провитамин А. Пијалакот е пастеризиран, без конзерванси.

Просечна вредност во 100 мл производ
Енергетска вредност 208 kJ (49 kcal)
Протеини 0,2 g
Јаглени хидрати/од кои шеќери 11,5 g / 10,3 g
Масти/од кои заситени мастни киселини 0,03 g / 0,00 g
Влакна 0,13 g
Натриум 0,001 g
Витамин Ц 9,0 mg*
Ниацин 2,7 mg*
Витамин Е 1,5 mg*
Пантотенска киселина 0,9 mg*
Провитамин А/како Витамин А 720 μg / 120 μg*
Витамин Б6 0,3 mg*
Тиамин 0,21 mg*
Фолна киселина 30 μg*
Биотин 0,023 mg*
Витамин Б12 0,15 μg*
*15 % препорачан дневен внес (РДА)

Дополнителни информации

Suppliers za lot expiry

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Фруктал Сок мултивитамин 200мл”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *