Фруктал Сок од јаболко 200мл

22,00 ден

Соковите од јаболко можат да бидат бистри или матни, но секогаш ќе ве пресретнат со нивната свежина и пријатен вкус. Постојат многу различни видови на јаболка, но во Фруктал користиме само јаболка со највисок квалитет.

Нема на залиха

Категорија:
Шифра: 311005623

Опис

Произведен од концентрат. Содржина на овошје: мин. 50%. Состојки: сок од јаболко од концентрат, вода, шеќер, киселина (лимонска киселина) и антиоксиданс (аскорбинска киселина). Пијалакот е пастеризиран, без конзерванси.

Просечна вредност во 100 мл производ
Енергетска вредност 210 kJ (49 kcal)
Протеини 0,1 g
Јаглени хидрати 11,9 g
Масти 0,0 g

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Фруктал Сок од јаболко 200мл”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *