Фруктал 100% Сок од портокал 200мл

22 ден

Понекогаш сме изненадени кога гледаме дека и портокали растат на дрвјата како јаболките или крушите. Слободно можете да ги соберете и да пиете свежо исцеден сок, но исто така можете да пиете и нектар од портокал Фруктал. Задоволството ќе биде исто.

Има на залиха

Категорија:
Шифра: ZMA13439

Опис

Произведен од концентрат од портокали. Содржина на овошје: мин. 50%. Состојки: сок од портокал од концентрат, вода, шеќер, киселина (лимонска киселина) и антиоксиданс (аскорбинска киселина). Пијалакот е пастеризиран, без конзерванси.

Просечна вредност во 100 мл производ
Енергетска вредност 195 kJ (46 kcal)
Протеини 0,3 g
Јаглени хидрати 10,4 g
Масти 0,1 g

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Фруктал 100% Сок од портокал 200мл”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *