Фруктал 100% Сок од портокал 1л

69,00 ден

Портокал си е портокал, 100% сок од портокал е сок со сите почести. Во Фруктал секогаш одиме со вкусовите до крај – така е и со портокалот.

Нема на залиха

Категорија:
Шифра: ZMA13431

Опис

Произведен од концентрат од портокали. Содржина на овошје: 100%. Без додаток на шеќери. Содржи само природни шеќери. Сокот е пастеризиран, без конзерванси.

Просечна вредност во 100 мл производ
Енергетска вредност 195 kJ (46 kcal)
Протеини 0,7 g
Јаглени хидрати/од кои шеќерии 10,0 g / 8,8 g
Масти/од кои заситени масти 0,1 g / 0,0 g
Влакна 0,30 g
Натриум 0,001 g

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Фруктал 100% Сок од портокал 1л”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *