Фруктал Пинго сируп 1л

135,00 ден

Fructal Овошен сируп

Нема на залиха

Категорија:
Шифра: ZMA13453

Опис

Изгледа дека Пинго е со нас откако знаеме за Фруктал. Ниту еден пикник или излет не поминал без сокот Пинго. Сега можете да организирате пикник дома, без оглед на временските услови. Пинго сирупот ќе ви создаде сонце, топка и полет. Портокали и лимони заедно претставуваат здравје и освежување во едно. Кога пиете Пинго, нема да се чувствувате жедни и уморни.
Произведен од бази од лимон и портокал. Состојки: шеќер, вода, база од лимон (5,3%), база од портокал (3,7%), киселина (лимонска киселина), природни ароми од лимон и портокал, антиоксиданс (Л-аксорбинска киселина), боја (β-каротен, β-аро-8′-каротенал). Сува материја: минимум 65%. Без конзерванси. Препорачуваме разредување на 1 дел сируп со 8 делови вода.

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Фруктал Пинго сируп 1л”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *