Фруктал Сируп од јаболка 1л

132 ден

Fructal Овошен сируп

Нема на залиха

Категорија:
Шифра: 311017364

Опис

Сакате Фруктал пијалак направен од јаболка? Сок од јаболко, нектар, пијалак или сируп? Хм, не е лесна одлука, бидејќи сигурно сите ќе ве освежат. Само мал совет – сирупот ќе трае подолго.
Состојки: шеќер, сок од јаболко од концентрат (43%), киселина (лимонска киселина), арома, боја (амонијев сулфитни карамел) Е 150д. Сува материја: мин. 65%. Без конзерванси. Препорачуваме разредување на 1 дел сируп со 8 делови вода.

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Фруктал Сируп од јаболка 1л”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *