Фруктал Сируп од лимон 1л

132,00 ден

Fructal Овошен сируп

Нема на залиха

Категорија:
Шифра: 311017362

Опис

Кога сме жедни, често помислуваме на лимонада. Доколку немате при рака свежи лимони, можете да направите освежувачка лимонада од лимоните на Фруктал сирупот. Разликите веројатно нема да се почувствуваат.
Произведен од база од лимон. Состојки: шеќер, вода, база од лимон (9,5%), киселина (лимонска киселина), природна арома од лимон, антиоксиданс (Л-аксорбинска киселина). Сува материја: мин. 65%. Без конзерванси. Препорачуваме разредување на 1 дел сируп со 8 делови вода.

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Фруктал Сируп од лимон 1л”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *