Фруктал Сируп од портокал 1л

132 ден

Fructal Овошен сируп

Нема на залиха

Категорија:
Шифра: 311017361

Опис

KСок од портокал, нектар од портокал, пијалак од портокал, па дури и сируп од портокал. Во Фруктал портокали може да се пробаат на различни начини, од кои сите се одлични.
Произведен од база од портокал. Состојки: шеќер, вода, база од портокал (7,6%), киселина (лимонска киселина), природна арома на портокал, антиоксиданс (Л-аксорбинска киселина), боја (β-каротен, β-аро-8′-каротенал). Сува материја: мин. 65%. Без конзерванси. Препорачуваме разредување на 1 дел сируп со 8 делови вода.

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Фруктал Сируп од портокал 1л”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *