Фруктал Сок Двојно Ц 200мл

15 ден

Пијалак од портокал со дупла доза на витамин Ц кој го пиеле нашите баби и дедовци. Ова е првата марка на Фруктал која се одржала се до денес. Па дури и денес ги инспирира и младите и старите. Еднo Ц? Не, двојно Ц – за двојно задоволство.

Има на залиха

Категорија:
Шифра: ZMA29487

Опис

Содржина на овошје мин. 10%. Состојки: вода, сок од портокал од концентриран сок, шеќер, киселина (лимонска киселина), антиоксиданс (аскорбинска киселина), ароми, боја (бета каротен, Бета-апо-8′-Каротенал). Сува материја: минимум 8%. Пијалокот e пастеризиран, без конзерванси.

Просечна вредност во 100 мл производ
Енергетска вредност 153 kJ (36 kcal)
Протеини 0,1 g
Јаглени хидрати 9,0 g
Масти 0,0 g

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Фруктал Сок Двојно Ц 200мл”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *