Фруктал Сок од црна рибизла и калинка 1л

49,00 ден

Овошната мешавина од црна рибизла, калинка, аронија и јаболко ќе ве плени со својот микс на различни вкусови. Калинката потекнува од Персија, и спаѓа помеѓу најтипичните медитерански овошни растенија. Содржи многу антиоксиданси, и во минатото луѓето дури и се поклонувале како на свето растение. Црната рибизла пак има 3-5 пати повеќе витамин Ц од лимонот и содржи еден куп минерали кои му се потребни на нашето тело. Заедно со аронијата и јаболкото кои исто така се богати со витамини и минерали

Нема на залиха

Категорија:
Шифра: ZMA30702

Опис

Содржина на овошје: мин. 10%. Состојки: вода, овошен сок од црна рибизла (4,5%), калинка (2%), аронија (2%) и јаболко (2%) од концентрирани овошни сокови, шеќер, киселина (лимонска киселина), арома на црна рибизла и калинка. Сува материја: минимум 8%. Пијалакот е пастеризиран, без конзерванси.

Просечна вредност во 100 мл производ
Енергетска вредност 163 kJ (38 kcal)
Протеини 0,1 g
Јаглени хидрати 9,5 g
Масти 0,0 g

Дополнителни информации

Suppliers za lot expiry

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Фруктал Сок од црна рибизла и калинка 1л”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *