Фруктал Сок од грозје и боровинки 1л

49,00 ден

Наполнете чаша со темно црвен пијалак од црвено грозје и боровинки за да ви се насмее и да ви го разубави денот. Најдобар лек против вашата жед, ви преостанува само чувството на комплетно уживање и задоволство.

Нема на залиха

Категорија:
Шифра: ING13658

Опис

Содржина на овошје: мин. 25%. Состојки: вода, сок од црвено грозје (22%) од концентриран сок, шеќер, сок од боровница (3%) од концентриран сок, киселина (лимонска киселина), арома од боровница. Сува материја: минимум 11%. Пијалакот е пастеризиран, без конзерванси.

Просечна вредност во 100 мл производ
Енергетска вредност 192 kJ (45 kcal)
Протеини 0,1 g
Јаглени хидрати 11,2 g
Масти 0,0g

Дополнителни информации

Suppliers za lot expiry

Kola КОЛА ДООЕЛ

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Фруктал Сок од грозје и боровинки 1л”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *