Фруктал Сок од морков, портокал и лимон 1л

49,00 ден

Морков, портокал па уште и лимон, каква комбинација! Фијууу, колку откачено и добро. Повеќе ве молам!

Нема на залиха

Категорија:
Шифра: ZMA13434

Опис

Содржина на зеленчук и овошје: мин. 15%. Состојки: вода, сок од морков (7%) и сок од портокал (7%) од концентрирани сокови, шеќер, сок од лимон (1%) од концентриран сок, киселина (лимонска киселина), антиоксиданс (аскорбинска киселина), стабилизатори (гуар гума, гума арабика, пектин), арома и боја (бета каротен). Сува материја: минимум 8%. Пијалакот е пастеризиран, без конзерванси.

Просечна вредност во 100 мл производ
Енергетска вредност 146 kJ (34 kcal)
Протеини 0,1 g
Јаглени хидрати 8,5 g
Масти 0,0 g

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Фруктал Сок од морков, портокал и лимон 1л”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *