Фруктал Сок од праска и јаболко 1л

50,00 ден

Негазиран освежителен пијалак со сок од златно жолти праски кои зреат во Македонија и кои ве канат да ги земете во рака и каснете залак од нив. Одличен вкус, свежина и чувство дека сме во средината на летото.

Нема на залиха

Категорија:
Шифра: 31100563

Опис

Содржина на овошје: мин. 25%. Состојки: вода, каша од праска, шеќер, киселина (лимонска киселина), антиоксиданс (аскорбинска киселина), арома. Сува материја: минимум 11%. Пијалакот е пастеризиран, без конзерванси.

Просечна вредност во 100 мл производ
Енергетска вредност 213 kJ (50 kcal)
Протеини 0,2 g
Јаглени хидрати 12,1 g
Масти 0,0g

Дополнителни информации

Suppliers za lot expiry

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Фруктал Сок од праска и јаболко 1л”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *