Фруктал Сок портокал, маракуја и маслинка 1л

45,00 ден

Овој пијалак претставува малку поинтересна комбинација на вкусови. Дали вие мислите дека овие состојки не одат заедно? Пробајте и уверете се во спротивното!

Нема на залиха

Категорија:
Шифра: 311005642

Опис

Содржина на овошје: мин. 15%. Состојки: вода, сок од портокал (12%) од концентриран овошен сок, шеќер, сок од лимон (2%) и сок од маракуја (1%) од концентрирани овошни сокови, екстракт од маслинка (0,22%), киселина (лимонска киселина), арома, стабилизатор (гума од семе на рогач), антиоксиданс (аскорбинска киселина). Сува материја: минимум 8%. Пијалакот е пастеризиран, без конзерванси.

Просечна вредност во 100 мл производ
Енергетска вредност 157 kJ (37 kcal)
Протеини 0,1 g
Јаглени хидрати 9,0 g
Масти < 0,1 g

Дополнителни информации

Suppliers za lot expiry

1111111Мрежа доо

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Фруктал Сок портокал, маракуја и маслинка 1л”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *