Fuzetea Lemon Lemongrass Леден чај 1,5л

69,00 ден

Негазиран леден чај со вкус на лимон и лимонска трева, со шеќер и засладувач. Пастеризиран. Состојки: вода, шеќер, фруктоза, киселина: лимонска киселина, екстракт од црн чај (0,12%), регулатор на киселост: натриум цитрати, сок од лимон (0,1%) од концентрат, природни ароми, антиоксиданс: аскорбинска киселина, екстракт од лимонска трева (0,01%), засладувач: стевиол гликозиди. Произведува Coca-Cola HBC Романија. Увозник за МК: Пивара Скопје А.Д.

Има на залиха

Категорија:
Шифра: ZMA36345

Опис

Fuzetea претставува фузија од чај, овошје и билки со неверојатен вкус. Направен од природни состојки,  Fuzetea е ниско калоричен пијалак и е  вистински избор за сите консументи кои бараат здраво освежување и оние кои сакаат подолго да уживаат и да се опуштат во времето посветено на себе, време за релаксација и хармонија.

Дополнителни информации

Suppliers za lot expiry

Pivara Пивара Скопје АД

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Fuzetea Lemon Lemongrass Леден чај 1,5л”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *