Good Nature Алкалакс Чај 20 кесички

20 g
89,00 ден

Алкалоид Good Nature 20 кесички Алкалакс чај. 20 грама.

Нема на залиха

Категорија: , ,
Шифра: ZMA13029

Опис

Чајот содржи лист од сена или популарно кај народот познат како мајчин лист. Листот од сена дејствува како добар прочистувач, предизвикувајќи зголемување на перисталтиката на цревата и стимулирајќи го рефлексот за дефекација. Чајот се користи за олеснување на дефекацијата (столицата). Дејството се манифестира по 6 до 8 часа, заради што препорачливо е да се користи навечер, пред спиење.

Ве молиме задолжително да го прочитате упатството за користење на чајот кое се наоѓа на амбалажата и за дополнителни информации консултирајте се со вашиот лекар или фармацевт.

Дополнителни информации

Тежина 20 g
Suppliers za lot expiry

Plan План плус доо

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Good Nature Алкалакс Чај 20 кесички”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *