Good Nature Чај од ацерола и аронија 20 кесички

40 g
119,00 ден

Алкалоид Good Nature 20 кесички чај од ацерола со аронија. 40 грама.

Има на залиха

Категорија: , ,
Шифра: ZMA24116

Опис

Извонредна мешавина од сушени плодови од тропска цреша ацерола и од аронија, како и од други сушени овошја и билки, ароматизирана со арома на цреша.

Ацеролата е овошје кое содржи високи концентрации на витамин Ц и затоа претставува одличен природен извор на истиот, како и на витамин А, калциум, железо и биофлавоноиди. Плодот од аронија е исто така богат со витамин Ц и антиоксиданси и во комбинација со ацеролата претставува вистинска „витаминска ризница“ која особено помага во подобрувањето на имунитетот на организмот.

Чајот е исклучително вкусен, со слабо киселкаста нота и со богат, овошен вкус. Има карактеристично пријатен мирис на цреша, кој плени со својата уникатност.

Се препорачува особено во зимскиот период, во сезона на настинки и грип, но воедно претставува и одлична напивка во топлите летни денови.

Уживајте во новиот вкус на Ацерола со аронија!

Дополнителни информации

Тежина 40 g
Suppliers za lot expiry

Plan План плус доо

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Good Nature Чај од ацерола и аронија 20 кесички”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *