Good Nature Чај од хибискус 20 кесички

40 g
55 ден

Алкалоид Good Nature 20 кесички чај од хибискус. 40 грама.

Нема на залиха

Категорија: ,
Шифра: ZMA13033

Опис

Замислете го раскошниот цвет на хибискусот преточен во шолја GOOD NATURE чај. Свеж мирис и освежително киселкаст вкус кој ги разбиструва сите ваши сетила. Богат е со витамините Ц и А, а заради диуретичното дејство се препорачува за намалување на зголемениот крвен притисок. Секогаш свежо приготвен, препорачуваме да се пие како топол или ладен пијалак. Исклучителната свежина на чајот од цветот на хибискус ќе ве држи будни во текот на целиот ден, секој ден во годината. Вкусете ја GOOD NATURE свежината на денот!

Дополнителни информации

Тежина 40 g

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Good Nature Чај од хибискус 20 кесички”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *