Good Nature Чај од магдонос 20 кесички

30 g
65,00 ден

Алкалоид Good Nature 20 кесички чај од магдонос. 30 грама.

Нема на залиха

Категорија: , ,
Шифра: ZMA21268

Опис

Магдоносот е една од првите билки кои раззеленуваат на пролет, па затоа уште од одамна го нарекувале “симбол на новиот почеток”.
Лековитото дејство на сушениот лист од магдонос е познато од многу одамна. Диуретичниот ефект на домашниот GOOD NATURE чај од магдонос помага при едематозни состојби, висок крвен притисок и диети. Според некои студии, магдоносот ја инхибира секрецијата на хистамин, супстанција која организмот ја продуцира при алергиски реакции. Антихистаминското дејство на магдоносот може да се користи при поленска треска, напади на астма и друг вид алергиски манифестации.
Што се однесува до дејствувањето на магдоносот при бубрежни воспалителни процеси, тој може успешно да се користи за болки при мокрењето, при отежнето мокрење како и за исфрлање камчиња од бубрезите. Уживајте во чаша полна природа!

Дополнителни информации

Тежина 30 g
Suppliers za lot expiry

Интеграл

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Good Nature Чај од магдонос 20 кесички”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *