Good Nature Чај од шумско овошје 20 кесички

40 g
95,00 ден

Алкалоид Good Nature 20 кесички чај од шумско овошје. 40 грама.

Има на залиха

Категорија: , ,
Шифра: ZMA20083

Опис

Мешавина од плодови од јаболко, круша, аронија, боровинка, шипка и цветови од хибискус и бозел. Вистинско уживање во вкусовите!

Чајот е освежителен, со слаткаст вкус, но и помалку остар, со мирис во кој се препознава изобилството на компоненти. Заради присутните билки и овошје, и нивните особини, чајот се препорачува за подобрување на варењето на храната, при состојби на цревни воспаленија, за подобрување на циркулацијата и како благ диуретик кој го потпомага излачувањето на вишокот течности од организмот.

Се препорачува да се пие секогаш свежо приготвен, незасладен и во секое време од денот. Особено е пријатен во топлите, летни денови, послужен врз неколку коцки мраз и со додаток на неколку резeнки лимон.

GOOD NATURE чајот од шумско овошје ќе го освежи секој дел од вашето тело. Вдишете длабоко и уживајте во GOOD NATURE моментот!

Дополнителни информации

Тежина 40 g
Suppliers za lot expiry

Plan План плус доо

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Good Nature Чај од шумско овошје 20 кесички”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *