Good Nature Уве Микс Чај 20 кесички

40 g
69,00 ден

Алкалоид Good Nature 20 кесички Уве микс чај. 40 грама

Има на залиха

Категорија: , ,
Шифра: ZMA13037

Опис

Мешавина од мечкино грозје, килавица, коњски опаш, лист од бреза, зајчев трн и плод од шипки, кои заедно дејствуваат особено уро-антисептично, антибактериски, противвоспалително и силно диуретично. Билките ја подобруваат циркулацијата во организмот, го зголемуваат излачувањето на урината и воедно, заради силните антибактериски дејства, ги подобруваат состојбите при воспаленија на уринарните патишта. Чајот се препорачува и за исфрлање на камчиња од уринарниот тракт.

Се препорачува долготрајна употреба на чајната мешавина Уве микс (2 до 3 недели) и тоа секогаш свежо приготвен и незасладен, во количини од 500 ml до 1000 ml чај дневно. Чајот се препорачува да се пие и по престанување на симптомите на уринарното воспаление.

Ве молиме задолжително да го прочитате упатството за користење на чајот кое се наоѓа на амбалажата и за дополнителни информации консултирајте се со вашиот лекар или фармацевт.

Дополнителни информации

Тежина 40 g

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Good Nature Уве Микс Чај 20 кесички”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *