Grant’s Виски 1л

1.135,00 ден

Првично создадено од Вилијам Грант во 1898 година, ова виски до добиено со вешто мешање на околу 25 од најдобрите сладовии жито за да се добие ова Грант виски.

Категорија:
Шифра: 31100630

Опис

Првично создадено од Вилијам Грант во 1898 година, ова виски до добиено со вешто мешање на околу 25 од најдобрите сладовии жито за да се добие ова Грант виски.

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Grant’s Виски 1л”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *