Грозд Мастика 500мл

345,00 ден

СТРУМИЧКА МАСТИКА

Категорија:
Шифра: ZMA13380

Опис

Струмичката мастика е традиционален македонски пијалак, кој со уживање се пие повеќе од 300 години.
Најдобрата и оригинална македонска мастика традиционално се произведува во Грозд струмица.

Богатиот вкус на струмичката мастика се добива од природен вински дестилат и специфична арома на анасон. Кога оргиналната струмичката мастика произведена од Грозд ќе се помеша со вода добива магична синкаво бела боја.

Струмичката мастика е оригинален пијалок од Грозд Струмица, ценета и позната во светот, за што има добиено голем број награди и признанија на саеми и на меѓународни дегустации.
НЕТО: 0,5 л
АЛК: 43,0% вол

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Грозд Мастика 500мл”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *