Грозд Смедеревка Бело вино 2л

105,00 ден

Grozd Smederevka трпезно суво бело вино во пластично шише 2л

Нема на залиха

Категорија: ,
Шифра: ZMA13384

Опис

Смедеревка е трпезно суво бело вино, добиено од истоимената винска сорта грозје, која со векови е присутна на ова поднебје.
Се карактеризира со светло жолтеникава боја и свеж вкус кој го прави ова вино питко и нежно.
Препорачана температура за служење на ова вино е 14-16⁰ C.

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Грозд Смедеревка Бело вино 2л”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *