Heineken Пиво (лименка) 330мл

44,00 ден

СВЕТЛО ПИВО • Состојки: вода, Јачменов слад, хмељ • Нето-КОЛИЧИНА 500ml • Пастеризирано • Екстракт: 11,4% • Алкохол 5% • Да се чува на темно и ладно место, заштитено од замрзнување и директна сончева светлина • Произведено и полнето под надзор на Heineken Пиварница АД, Амстердам, Холандија • Увезено од: Полска • Увозник: Пивара Скопје АД

Има на залиха

Категорија:
Шифра: ZMA12748

Опис

Секогаш лесно препознатливо – зелено шише, црвена ѕвезда, насмеано “e”…како поздрав за добредојде од најблискиот пријател. Добро изладено, свежо и со висок квалитет, Heineken уште од 1873. Високиот квалитет на пивото е постигнат со тоа што ги содржи најдобрите природни состојки и е плод од комбинацијата на традиционалното пивско мајсторство и модерната технологија.
Во срцето на успехот на Хајнекен лежат чисти, природни состојки: јачменов слад, вода, хмељ и мал, но значаен таканаречен екстра А-квасец. Уникатниот А-квасец на Хајнекен е одговорен за богатиот избалансиран вкус и суптилни овошни ноти што го разликуваат секој Хајнекен уште од  19 век. Со текот на годините, главните пивски мајстори продолжиле да го усовршуваат својот занает. Откриле дека Ферментирањето на Хајнекен пивото во хоризонтални резервоари наместо во индустриската стандардна вертикала создава совршен притисок за А-квасецот. Ова е она што му дава на Хајнекен свој карактеристичен избалансиран, богат вкус. Исто така за да се подготви убаво златно-жолто пиво потребни се 28 дена, секако, тоа е многу подолго од просекот, но пивските мајстори во Хајнекен претпочитаат трпеливост пред да ризикуваат на квалитет.

Дополнителни информации

Suppliers za lot expiry

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Heineken Пиво (лименка) 330мл”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *