Јока Кравјо сирење (цца 450)

450 g
117,00 ден

Вакуумирано парче кравјо сирење од Млекара Јока со типична тежина од 450 грама (±5%)

Нема на залиха

Категорија:
Шифра: ZMA32712

Опис

ЈОКА СИРЕЊЕ
Полномасното кравјо сирење е изработено од најквалитетно пастеризирано млеко, кое по традиционален начин на преработка го задржува вкусот и ароматичноста.

Со масленост повеќе од 45% од кои поголемиот дел незаситени масни киселини преставува извонреден прехрамбен производ. Преставува извонреден извор на калциум, но и на други микро елементи.

Количините на витамините А и Б како и неговото лесно варење го прават препорачлив производ за деца, постари лица, спортисти но и за сите кои внимаваат на правилната исхраната.

Дополнителни информации

Тежина 450 g

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Јока Кравјо сирење (цца 450)”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *