Kinder Bueno 43гр

44,00 ден

Киндер Буено 2 чоколадирани штангли.

Има на залиха

Категорија:
Шифра: ZMA16473

Опис

Вафла прелиена со млечно чоколадо и наполнета со млеко и лешник. Kinder Bueno е хармоничен спој на спротивставени вкусови и текстури кои ги разбудуваат сетилата со секој залак — стимулативно крцкав од надвор и нежен крем во внатрешноста. Со својата нежна и софистицирана структура, Киндер Буено нуди префинета и динамична сензација.

Состав:
Млечно чоколадо (30%), шеќер, растителни масти, кржен лешник (10%), пченично брашно, полномасно млеко во прав, обезмастено млеко во прав, темно чоколадо, какао во прав со намалени масти, емулгатор (соја лецитин), агенти за нараснување (натриум карбонат, амониум карбонати), сол, ароми, обезмастено млеко во прав и полномасно млеко во прав (18%).

Нутритивни информации:
Типични вредности Типични вредности на 100 g на бар 21,5 g% RI * по лента
Енергија kJ / kcal 2384/572 510/122 6%
Масти g 37.3 8 11%
од кои заситени масти g 17.3 3.7 19%
Јаглехидрати g 49,5 10,6 4%
од кои шеќери g 51,2 8,9 10%
Протеин g 8,6 1,8 4%
Сол g 0,272 0,058 1%
* Референтен доза на просечен возрасен (8400 kJ / 2000 kcal) – – –

Дополнителни информации

Suppliers za lot expiry

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Kinder Bueno 43гр”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *