Kinder Чоколадо 100гр

100 g
79 ден

Киндер фина млечна чоколада со млечно полнење.

Има на залиха

Категорија:
Шифра: ZMA16548

Опис

Состојки:
Фино млечно чоколадо 40% (шеќер, полномасно млеко во прав, какао путер, путер од какао, какао маса, емулгатор: лецитини (соја), ванилин), шеќер, обезмастено млеко во прав, палминото масло, концентрирано путер, емулгатор: лецитини (соја), ванилин, Вкупно млеко: 33% – Вкупно какао: 13%

Начин на чување:
Чувајте ги на ладно и суво место.
Најдобро до: Види на пакувањето

Нутрицитивни информации:
Типични вредности типични вредности на 100g на бар (12.5g)% RI * по лента
Енергија 2360/566 296/71 4%
Масти 4,4 g 35 6%
од кои заситени масти g 22,6 2,8 14%
Јаглехидрати g 53,5 6,7 3%
од кои шеќери g 53,3 6,7 7%
Протеин g 8,7 1,1 2%
Сол 0.31 g 0,4 1%
* Референтна доза на просечен возрасен (8400 kJ / 2000 kcal) – – –

Дополнителни информации

Тежина 100 g

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Kinder Чоколадо 100гр”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *