Kinder Чоколадо 100гр

100 g
79,00 ден

Киндер фина млечна чоколада со млечно полнење.

Има на залиха

Категорија:
Шифра: ZMA16548

Опис

Состојки:
Фино млечно чоколадо 40% (шеќер, полномасно млеко во прав, какао путер, путер од какао, какао маса, емулгатор: лецитини (соја), ванилин), шеќер, обезмастено млеко во прав, палминото масло, концентрирано путер, емулгатор: лецитини (соја), ванилин, Вкупно млеко: 33% – Вкупно какао: 13%

Начин на чување:
Чувајте ги на ладно и суво место.
Најдобро до: Види на пакувањето

Нутрицитивни информации:
Типични вредности типични вредности на 100g на бар (12.5g)% RI * по лента
Енергија 2360/566 296/71 4%
Масти 4,4 g 35 6%
од кои заситени масти g 22,6 2,8 14%
Јаглехидрати g 53,5 6,7 3%
од кои шеќери g 53,3 6,7 7%
Протеин g 8,7 1,1 2%
Сол 0.31 g 0,4 1%
* Референтна доза на просечен возрасен (8400 kJ / 2000 kcal) – – –

Дополнителни информации

Тежина 100 g
Suppliers za lot expiry

Atlantik Атлантик Траде доо

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Kinder Чоколадо 100гр”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *