Coca-Cola Лименка 330мл (Изладено)

27,00 ден

Кока Кола – Освежителен безалкохолен пијалак. Нето-количина: 250 mL. Состојки: Вода, шеќер, јаглероден диоксид, боја Е150d, регулатор на киселост Е338, природни ароми (вклучувајќи и кофеин). Референтен внес за просечен возрасен човек (8400 kJ/2000 kcal). Употребливо до: датумот е означен на пакувањето. Да се чува на суво и ладно место заштитено од замрзнување и директна сончева светлина. По овластување на The Coca-Cola Company. Произведува Пивара Скопје АД.

Има на залиха

Категорија:
Шифра: ZMA15476

Опис

Coca-Cola е единствениот безалкохолен пијалак кој  на потрошувачите  ширум светот им нуди освежување, неповторлив вкус и енергија во едно единствено доживување.
Coca-Cola e eдинствен вкус кој носи врвно уживање, инспирација и вистинско освежување за телото, умот и духот, ја покренува силата на оптимизмот и го прави секој миг магичен. Љубителите на Coca-Cola можат да се гордеат дека токму во Пивара Скопје, се произведуваат Coca-Cola пијалаци со највисок квалитет во светот.

Дополнителни информации

Suppliers za lot expiry

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Coca-Cola Лименка 330мл (Изладено)”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *