Coca-Cola Zero 1.25л

55,00 ден

Кока Кола Зеро – Освежителен безалкохолен пијалак без енергетска вредност, со засладувачи. Нето-количина: 1.25 L. Состојки: Вода, јаглероден диоксид, боја Е150d, засладувачи Е952, Е950, Е951, регулатор на киселост Е338, Е331, природни ароми (вклучувајќи и кофеин). Содржи аспартам (извор на фенилаланин). Референтен внес за просечен возрасен човек (8400 kJ/2000 kcal). По овластување на The Coca-Cola Company. Произведува Пивара Скопје АД.

Нема на залиха

Категорија:
Шифра: ZMA28243

Опис

Oсвежување без калории и шеќер, Coca-Cola Zero го има вистинскиот Coca-Cola вкус и нула шеќер – најдоброто од двата света!
Комбинацијата на 3 засладувачи коишто даваат сладок вкус, но без калории. Едноставно уживање кое секој момент од денот го прави специјален.
Со друштвото, со семејството или на прв состанок, нурни во светот на Coca-Cola Zero и доживеј го нејзиниот уникатен вкус. Љубителите на Coca-Cola можат да се гордеат дека токму во Пивара Скопје, се произведуваат Coca-Cola пијалаци со највисок квалитет во светот.

Дополнителни информации

Suppliers za lot expiry

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Coca-Cola Zero 1.25л”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *