Краш Ментол бомбони 100гр

100 g
27,00 ден

Kras Mentol. СВЕЖИНА ОД ПЛАНИНСКИТЕ ВРВОВИ

Има на залиха

Категорија:
Шифра: ZMA24266

Опис

Крашовиот Ментол се карактеризира со благ освежувачки вкус, кој пријатно ги лади устата и грлото и го освежува здивот. Ментолот без шеќер има ист вкус како и класичниот Ментол. Содржи помалку калории, не предизвикува кариес, а можат да го конзумираат и дијабетичари. Бомбоната Ментол екстра стронг има изразено јак, освежителен вкус. Ги отвора и прочистува дишните патишта, корисна е при лечење на астма и бронхитис

Дополнителни информации

Тежина 100 g

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Краш Ментол бомбони 100гр”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *