Кристал Локум со ореви 500гр

500 g
89,00 ден

Кристал локум со ореви во пакување од 500 грама.

Нема на залиха

Категорија:
Шифра: ZMA20132

Опис

Локумот Кристал е вистинско слатко задоволство. Произведен е на традиционален начин, а се добива од шеќер, скробен сируп и разни додадотци. Името на овој десерт доаѓа од турскиот збор rahat lokum кој што има арапско потекло и во превод значи задоволство за грлото. Локумот Кристал може да се најде во четири вкуса: бел локум со арома на ванила, локум со арома на ружа, локум со ореви и локум со кокос. Најсладок е како десерт со утринското кафе. Вештите домаќинки го користат локумот при припремањето суви колачи, украсувањето торти и како фил за обланди.

Дополнителни информации

Тежина 500 g
Suppliers za lot expiry

0

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Кристал Локум со ореви 500гр”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *