Кристал Таан алва 450гр

450 g
110,00 ден

Кристал Велешка таан алва во пакување од 450 грама.

Нема на залиха

Категорија:
Шифра: 31100979

Опис

Таан алвата Кристал се прави по оригинален традиционален рецепт на најстарите велешки мајстори на кондиторскиот занает. Токму затоа нашата алва е најпозната како Велешка алва. Се добива од висококвалитетен таан (преработено сусамово семе) и шеќерно гликозен сируп со додаток на површинско активни материи (чуенов екстракт). Покрај ова, чоколадираната алва содржи и какао. Со својот единствен и незаменлив вкус, претставува најдобар десерт за целото семејство.

Дополнителни информации

Тежина 450 g

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Кристал Таан алва 450гр”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *