Квики Гриц 100гр

100 g
39,00 ден

Podravka Kviki Gric во пакување од 100 грама.

Нема на залиха

Категорија:
Шифра: ZMA11186

Опис

Состојки
Пченично брашно, дланка масти, палминото масло, маса сол, пченкарен скроб, сурутка, квасец, шеќер, емулгатор (соја лецитин), Ким, антиоксидант (рузмарин екстракт).
Начин на чување: на суво и ладно место
Времетраење: 6 месеци

Хранливи информации
Енергетска вредност: 545 kcal / 2275 kJ
Масти 33 g
– заситени масни киселини 15 g
Јаглехидрати 54 g
– шеќери 2,4 g
8 g Протеини
Сол 2,5 g
Извор: Подравка д.д. 100 g на производот

Дополнителни информации

Тежина 100 g
Suppliers za lot expiry

Podravka Подравка дооел

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Квики Гриц 100гр”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *