Квики Переци 200гр

200 g
55,00 ден

Podravka Kviki Pereci во пакување од 200 грама.

Има на залиха

Категорија:
Шифра: ZMA11102

Опис

Состојки
пченично брашно, палминото масло, пченкарен скроб, заеднички сол, сурутка, квасец, шеќер, емулгатор (соја лецитин), Ким, регулатор на киселост (E524). Може да содржи јајца.
Начин на чување: на суво и ладно место.
Времетраење: 12 месеци.

Хранливи информации
Енергетска вредност: 413 kcal / 1744 kJ
9 g маст
– заситени масни киселини 3,5 g
Јаглехидрати 72 g
– шеќери 2,6 g
11 g Протеини
Сол 2,8 g
Извор: Подравка д.д. 100 g на производот

Дополнителни информации

Тежина 200 g

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Квики Переци 200гр”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *