Левидиа Интегрален кафеав ориз 1кг

1 kg
69,00 ден

Нема на залиха

Категорија:
Шифра: ZMA35750

Опис

Кафеавиот ориз е всушност ориз во неговата природна состојба. За време на обработката, од зрното не се отстрануваат триците и никулците па затоа има боја на темен килибар наместо бисерно бела како кај другите видови ориз. Главната карактеристика на овој ориз е тоа што е богат со хранливи материи и влакна содржани во лушпата што го прави соодветен за исхрана на деца, постари лица и оние кои имаат потреба од нискокалорична храна, бидејќи калориите кои телото ги вари се ослободуваат на бавен и хомоген начин во текот на целиот ден, обезбедувајќи долготрајно чувство на ситост. Треба да се консумира за пократко време во споредба со белиот ориз или да се чува во торба од ткаенина.

Дополнителни информации

Тежина 1000 g
Suppliers za lot expiry

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Левидиа Интегрален кафеав ориз 1кг”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *