Левидиа Сант Андреа ориз 900гр

900 g
73,00 ден

Има на залиха

Категорија:
Шифра: ZMA35751

Опис

Припаѓа на групата производи „мал“ ориз и се карактеризира со компактни и полуконусни зрна, кои брзо се готват задржувајќи ја цврстината и содржат голема количина на скроб кој помага за подготовка на кремасти оброци и супи. Одличен е за кремасто рижото, Сант Андреа има средна конзистентност по зовривањето.

Дополнителни информации

Тежина 900 g

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Левидиа Сант Андреа ориз 900гр”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *