Лино Јуниор Медолино 200гр

200 g
110,00 ден

Lino Junior Medolino

Има на залиха

Опис

Подготовка:
Истурете во плоча 2 дл (200 ml) зовриена млеко (лади до 50 ° C) и измешајте 20 g (4 лажици) на снегулки. Секогаш да се конзумира само свежо подготвен оброк!
Начин на чување: на суво место на собна температура. Содржина По отворањето, се користи во рок од три недели.
Времетраење: 12 месеци.
Пакување: 200 g.

Состојки:
пченичен гриз 69%, мед 13%, шеќер, скроб, витамини (тиамин мононитрат, рибофлавин, пиридоксин хидрохлорид, L-аскорбинска киселина, DL-алфа-токоферол ацетат, фолна киселина, никотинамид) и ванилин вкус.

Хранливи информации
Енергетска вредност: 386 kcal / 1637 kJ
Масти 0.4g
– заситени масни киселини 0.1 g
Јаглехидрати 87 g
– шеќери 27 g
Влакна 2 g
7,5 g Протеини
Сол 0.02 g
13 mg на витамин Д
Витамин Е 5 mg
Витамин Ц 45 mg
Витамин Б6 0.65 mg
1 mg тиамин
Рибофлавин 0.75 mg
7.5 mg ниацин
Фолна киселина 90 mg
Калциум 355mg
Железо 25 mg
Извор: Подравка д.д. 100 g на производот

Дополнителни информации

Тежина 200 g

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Лино Јуниор Медолино 200гр”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *