Лино Лешник Чоколино 200гр

200 g
105 ден

Lino чоколино со лешник во пакување од 200 грама.

Има на залиха

Опис

Подготовка / Состојки
Во 2 дл (200 ml) сварено и на 50 ° C оладено млеко, се додава 4-5 лажици (30 g) и вкусниот оброк е подготвен.
Начин на чување: на суво место на собна температура. Содржината по отворањето да се искористи во рок од три недели.
Времетраење: 12 месеци.

Хранливи информации
Енергетска вредност: 417 kcal / 1762 kJ
Масти 6 гр
– заситени масни киселини 1.4 g
јаглехидрати 79g
– шеќери 38 g
Влакната 3.4 g
6,5 g Протеини
Сол 0.01 g
6 мг витамин Е
Витамин Ц 60 mg
Витамин Б6 0.9 mg
1 mg тиамин
1 mg рибофлавин
10 mg ниацин
Фолна киселина 110 mcg
Извор: Подравка д.д. 100 g на производот

Дополнителни информации

Тежина 200 g

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Лино Лешник Чоколино 200гр”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *