Magia Узо 200мл

115,00 ден

Узото Магија има неприкосновен квалитет, заштитен бренд и контролирано потекло.

Нема на залиха

Категорија:
Шифра: ZMA33116

Опис

Узото Магија е главен производ на дестилеријата Спанос Брос, лоцирана во Серес, северна Грција. Брендот Магија е основан во 1908.година, и претставува оригинален Медитерански алкохолен пијалок, препознатлив по исклучителниот вкус на анасон и префинетата арома.
Специјалната формула по која се произведува узото Магија веќе три генерации е во сопственост на семејството Спанос, заради што и компанијата е позната како една од најстарите и најреспектирани дестилерии во Грција. Паралелно со современата технологија се врши и внимателно зачувување на традиционалниот процес на дестилација на узото.

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Magia Узо 200мл”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *