Мегле Шлаг пена спреј 250гр

250 g
70,00 ден

Meggle шлаг пена во спреј

Нема на залиха

Категорија: ,
Шифра: 31101182

Опис

Состојки: 69% крем, 28% гликозен сируп, потисен гас: азотни оксиди; обезмастено млеко во прав, емулгатори: Е 471, Е 472; стабилизатор: натриум фосфат, карагенан; ароми: ванила.

Просечна хранлива вредност во 100 g производ:
Енергија 1.258 kJ / 301 kcal
Масти 22 g
од кои заситени 12 g
Јаглехидрати 24 g
од кои шеќери 6,6 g
Протеини 2.1 g
Сол 0.1 g

Дополнителни информации

Тежина 250 g

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Мегле Шлаг пена спреј 250гр”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *