Мерси Finest Selection Great variety Бомбоњера 250гр

250 g
279,00 ден

Merci Finest Selection Широк избор на чоколадни специјалитети.

Има на залиха

Категорија:
Шифра: ZMA12138

Опис

Просечна хранливата вредност на 100 g / Во парче (12,5 g) / по парче% *
Енергетската вредност од 2.340 kJ / 562 kcal 293 kJ / 70 kcal 4%
36.3 g маст 4,5 g од 6%
од кои заситени масти
киселина 2,5 g 19,8 g 13%
Јаглехидрати 49,7 g 6,2 g 2%
од кои шеќери 47,9 g 6,0 g од 7%
Протеин 7,4 g 0,9 g 2%
Сол 0.17 g 0.02 g <1%
* Препорачана доза за просечниот возрасен (8400 kJ / 2000 kcal)

Чоколадо и полнето чоколадо.
Состав: шеќер, какао путер, какао маса, полномасно млеко во прав, растителни масти (дланка, шеа), лешници, бадеми, екстра-млеко во прав, лактоза, вкупно материи од сурутка, матеница во прав, путер, декстроза, обезмастено млеко прав, намалување на масти какао, емулгатор: лецитин (соја), фруктоза, гликозен сируп, кафе, инвертен шеќер сируп, ароми, сол.
Млечно чоколадо исполнет со крем нугат; процентот на какао делови во чоколадо 32% мин. Млечна чоколада; процентот на какао делови во чоколадо 32% мин. Млечна чоколада со лешници и бадеми; процентот на какао делови во чоколадо 32% мин. Млечно чоколадо исполнет со чоколаден крем; процентот на какао делови во чоколадо 32% мин. Темно чоколадо; процентот на какао делови во чоколадо 45% мин. Темно чоколадо исполнето со марципан; процентот на какао делови во чоколадо: 50% мин. Темно чоколадо исполнет со темно чоколадо крем; процентот на какао делови во чоколадо 50% мин. Млечно чоколадо со вкус на кафе; процентот на какао делови во чоколадо 33% мин. Бело чоколадо; процент на какао делови во чоколадо 28% мин.
Сите видови може да содржи ореви, бадеми, кикирики, други ореви и јајца трага.

Дополнителни информации

Тежина 250 g

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Мерси Finest Selection Great variety Бомбоњера 250гр”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *