Мерси Great variety Бомбоњера 400гр

400 g
519,00 ден

Merci Finest Selection Широк избор на чоколадни специјалитети.

Има на залиха

Категорија:
Шифра: ZMA12137

Опис

Просечна хранливата вредност на 100 g / Во парче (12,5 g) / по парче% *
Енергетската вредност од 2.340 kJ / 562 kcal 293 kJ / 70 kcal 4%
36.3 g маст 4,5 g од 6%
од кои заситени масти
киселина 2,5 g 19,8 g 13%
Јаглехидрати 49,7 g 6,2 g 2%
од кои шеќери 47,9 g 6,0 g од 7%
Протеин 7,4 g 0,9 g 2%
Сол 0.17 g 0.02 g <1%
* Препорачана доза за просечниот возрасен (8400 kJ / 2000 kcal)

Чоколадо и полнето чоколадо.
Состав: шеќер, какао путер, какао маса, полномасно млеко во прав, растителни масти (дланка, шеа), лешници, бадеми, екстра-млеко во прав, лактоза, вкупно материи од сурутка, матеница во прав, путер, декстроза, обезмастено млеко прав, намалување на масти какао, емулгатор: лецитин (соја), фруктоза, гликозен сируп, кафе, инвертен шеќер сируп, ароми, сол.
Млечно чоколадо исполнет со крем нугат; процентот на какао делови во чоколадо 32% мин. Млечна чоколада; процентот на какао делови во чоколадо 32% мин. Млечна чоколада со лешници и бадеми; процентот на какао делови во чоколадо 32% мин. Млечно чоколадо исполнет со чоколаден крем; процентот на какао делови во чоколадо 32% мин. Темно чоколадо; процентот на какао делови во чоколадо 45% мин. Темно чоколадо исполнето со марципан; процентот на какао делови во чоколадо: 50% мин. Темно чоколадо исполнет со темно чоколадо крем; процентот на какао делови во чоколадо 50% мин. Млечно чоколадо со вкус на кафе; процентот на какао делови во чоколадо 33% мин. Бело чоколадо; процент на какао делови во чоколадо 28% мин.
Сите видови може да содржи ореви, бадеми, кикирики, други ореви и јајца трага.

Дополнителни информации

Тежина 400 g

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Мерси Great variety Бомбоњера 400гр”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *