Микадо Темно чоколадо 72% какао 100гр

100 g
65,00 ден

Zvecevo Mikado темно чоколадо со 72% какао.

Нема на залиха

Категорија:
Шифра: ZMA33550

Опис

хранливи информации
на износот на 100g
По порција% дневна вредност на 30% *
Калории 596 калории
масти 41G
Заситени масти 26g
јаглехидрати 46,9g
шеќери 41,8g
протеин 9,8 g
10g сол
* Просечна дневна вредност врз основа на диета од 2000 калории. Вашата дневна доза може да биде поголема или помала во зависност од вашите потреби за калории.

Дополнителни информации

Тежина 100 g

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Микадо Темно чоколадо 72% какао 100гр”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *