Микадо Темно чоколадо 72% со портокал 100гр

100 g
69,00 ден

Zvecevo Mikado темно чоколадо со 72% какао.

Нема на залиха

Категорија:
Шифра: ZMA33552

Опис

хранливи информации
на износот на 100g
По порција% дневна вредност 29%*
Калории 573 kcal
масти 36,9g
Заситените масти 23,5g
јаглехидрати 50,9g
шеќери 37,2g
протеин 9,5g
Сол 0,01g
* Просечна дневна вредност врз основа на диета од 2000 калории. Вашата дневна доза може да биде поголема или помала во зависност од вашите потреби за калории.

Дополнителни информации

Тежина 100 g
Suppliers za lot expiry

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Микадо Темно чоколадо 72% со портокал 100гр”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *