Милка Чоколадо Ноисет 270гр

270 g
169,00 ден

MILKA NOISETTE

Нема на залиха

Категорија:
Шифра: ZMA27538

Опис

Состав: Шеќер, какао путер, ЛЕШНИКОВА паста (13%), обезмастено млеко во прав, какао маса, сурутка во прав (од МЛЕКО) дехидратиранa млечни масти, емулгатор (соја лецитин), ароми. Млечниот чоколадо со алпски млеко содржи минимум 30% какао маса. Може да има други ОРЕВИ И пченица

ХРАНЛИВИ ИНФОРМАЦИИ ЗА 100г
Енергетска вредност 2290 kJ /
550 kcal
масти 33.5g
Од кои заситени масни киселини 16g
јаглехидрати 52.5g
Јаглехидрати, од кои шеќери 51g
влакна 2g
протеин 7.7g
сол 0.28g
* Референтни количини за прием на просечен возрасен (8400 kJ / 2000 kcal).

Дополнителни информации

Тежина 270 g
Suppliers za lot expiry

Amarak Амарак доо Штип

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Милка Чоколадо Ноисет 270гр”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *