Милка Чоколадо Ноисет 80гр

80 g
57,00 ден

MILKA NOISETTE

Има на залиха

Категорија:
Шифра: ZMA27535

Опис

Состав: Шеќер, какао путер, лешникова паста (13%), обезмастено млеко во прав, какао маса, сурутка во прав (од млеко), дехидратиранa млечна маст, емулгатор (соја лецитин, Е476), ароматизант.Млечният чоколадо содржи минимум 30% какао маса .. МОЖЕ ДА ИМА ДРУГИ ОРЕВИ и пченица.

ХРАНЛИВИ ИНФОРМАЦИИ ЗА 100г
Енергетска вредност 2275 kJ
масти 33.5g
Од кои заситени масни киселини 15.5g
јаглехидрати 52.5g
Јаглехидрати, од кои шеќери 51g
влакна 1.9g
протеин 7.5g
сол 0.38g
* Референтни количини за прием на просечен возрасен (8400 kJ / 2000 kcal).

Дополнителни информации

Тежина 80 g

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Милка Чоколадо Ноисет 80гр”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *