Милка Чоколадо Орео 100гр

100 g
55,00 ден

Milka Oreo Чоколадо 100g

Нема на залиха

Категорија:
Шифра: ZMA29036

Опис

Состав: Шеќер, какао путер, обезмастено млеко во прав, какао маса, сурутка во прав, млечна маст, лешник паста, емулгатор (соја лецитин, E476), арома. Какао: 30% минимум.
Содржи: млеко, кафеава, соја може да “ВКЛУЧУВА: траги од други суво овошје ореви, кикирики и пченица.

ХРАНЛИВИ ИНФОРМАЦИИ ЗА 100г
Енергетска вредност 2230 kJ
535 kcal
масти 29.5g
јаглехидрати 58.5g
протеин 6.6g
* Референтни количини за прием на просечен возрасен (8400 kJ / 2000 kcal).

Дополнителни информации

Тежина 100 g

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Милка Чоколадо Орео 100гр”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *