Попуст!
-16%

Милка Чоколадо Орео 300гр

300 g
149 ден 179 ден

MILKA OREO

Има на залиха

Категорија:
Шифра: ZMA15996

Опис

Состав: Шеќер, растителни масла (палмино масло од палмови плодови), пченично брашно, какао путер, сурутка во прав (од млеко), обезмастено млеко во прав, какао маса, дехидратиранa млечнa мазнинa, млечна павлака во прав (2%), нискомаслено какао во прав (1%), пченично брашно, гликозен сируп, емулгатори (соја лецитин, сончогледово лецитин), лешникова паста, набухватели (E 501, E 503, E 500), сол, ароми. Може да има други ОРЕВИ.

ХРАНЛИВИ ИНФОРМАЦИИ ЗА 100г
Енергетска вредност 2330 kJ /
560 kcal
масти 34.5g
Од кои заситени масни киселини 19g
јаглехидрати 55.5g
Јаглехидрати, од кои шеќери 47.5g
влакна 1.5g
протеин 5.4g
сол 0.57g
* Референтни количини за прием на просечен возрасен (8400 kJ / 2000 kcal).

Дополнителни информации

Тежина 300 g

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Милка Чоколадо Орео 300гр”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *