Милка Чоколадо со цел лешник 250гр

270 g
169,00 ден

MILKA WHOLE HAZELNUTS

Нема на залиха

Категорија:
Шифра: ZMA30405

Опис

СОСТАВ
Состав: Шеќер, лешници (20%), какао путер, обезмастено млеко во прав, какао маса, сурутка во прав (од МЛЕКО) дехидратиранa млечни мазнинa, ЛЕШНИКОВА паста, емулгатори (соја лецитин, Е476), ароми. Млечниот чоколадо содржи минимум 30% какао маса. Може да има други ОРЕВИ и пченица.
MILKA WHOLE HAZELNUTS

ХРАНЛИВИ ИНФОРМАЦИИ ЗА 100г
Енергетска вредност 2302 kJ /
553 kcal
масти 35.5g
Од кои заситени масни киселини 14.5g
јаглехидрати 48.5g
Јаглехидрати, од кои шеќери 47g
влакна 3.3g
протеин 8.1g
сол 0.35g
* Референтни количини за прием на просечен возрасен (8400 kJ / 2000 kcal).

Дополнителни информации

Тежина 270 g

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Милка Чоколадо со цел лешник 250гр”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *